Napisz do nas: info@avseccargo.pl

Baza wiedzy

Start > Artykuły > Baza wiedzy > Transport ładunków drogą lotniczą – jak zrobić to szybciej, taniej i bezpieczniej

Transport ładunków drogą lotniczą – jak zrobić to szybciej, taniej i bezpieczniej

Właściciele firm produkcyjnych, w których przesyłki są nadawane drogą lotniczą, muszą liczyć się z koniecznością opracowania efektywnej organizacji transportu. W czasach, kiedy jednym z najważniejszych kryteriów wyboru dostawcy jest czas realizacji zlecenia, liczy się każdy dzień. Ważne są także cena i bezpieczeństwo. Jak w takim razie zorganizować wysyłkę ładunków lotniczych, aby była szybsza, tańsza i bezpieczniejsza?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: uzyskać status Znanego Nadawcy, który w Polsce nadaje Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Zanim przedstawimy wymagania, jakie są stawiane przed podmiotami, które się u niego ubiegają, chcemy przybliżyć korzyści, jakie daje. Jest ich kilka i – co najważniejsze – wszystkie podnoszą bezpieczeństwo oraz efektywność transportu ładunków drogą lotniczą.

Jakie korzyści daje status Znanego Nadawcy?

Firma, która uzyskuje status Znanego Nadawcy, korzysta z szeregu usprawnień, które mają ogromne znaczenie dla całego procesu nadania już na etapie produkcji. Każda przesyłka, która ma zostać wysłana droga lotniczą, jest objęta wysokimi standardami ochrony jeszcze przed opuszczeniem zakładu produkcyjnego. Późniejsze korzyści wiążą się z kolei z krótszym czasem obsługi ładunku na lotnisku, całkowitym zwolnieniem z kosztów kontroli bezpieczeństwa oraz zapewnieniem integralności przesyłki w czasie transportu.

Wszystkie wymienione korzyści wpływają nie tylko na wzrost efektywności działania firm produkcyjnych i transportowych w Polsce, lecz także na ich pozytywny odbiór przez klientów odbierających ładunki w docelowych portach lotniczych.

Jak uzyskać status Znanego Nadawcy

Aby firma mogła uzyskać status Znanego Nadawcy, musi spełnić wymogi określone przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Należą do nich:

Wszystkie wymagania są szczegółowo opisane na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego: http://www.ulc.gov.pl/pl/ochrona/cargo. Zainteresowani znajdą na niej także tabelę kosztów związanych z opłatami administracyjnymi uzyskania statusu Znanego Nadawcy.