Napisz do nas: info@avseccargo.pl

Baza wiedzy

Start > Artykuły > Baza wiedzy > Avsec Control – outsourcing dla firm transportowych

Avsec Control – outsourcing dla firm transportowych

Zmiany prawne dotyczące konieczności zapewnienia bezpieczeństwa w czasie przewożenia ładunków lotniczych wymagają od zarządzających firmami transportowymi podjęcia konkretnych działań. Należą do nich między innymi szkolenia certyfikujące, które umożliwiają przedsiębiorstwu pełnoprawne uczestnictwo w bezpiecznym łańcuchu dostaw. Dzięki zdobytym uprawnieniom firma zyskuje długoterminowe korzyści i przewagę konkurencją na każdym etapie przedsięwzięć biznesowych związanych z przewozem ładunków lotniczych.

 Do najczęstszych barier, przed którymi stają przedsiębiorcy działający w branży przewozowej, należą konieczność właściwej interpretacji przepisów prawnych i spełnienie licznych obowiązków formalnych. Wiele firm rezygnuje z możliwości, jakie daje status Zarejestrowanego Agenta , ponieważ przeszkody urzędowe, które widać na pierwszy rzut oka, przesłaniają realne korzyści, do których uprawniają zdobyte certyfikaty.

Chcemy to zmienić i wiemy, jak tego dokonać.

Naszą odpowiedzią jest Avsec Control – usługa, dzięki której firma transportowa zyska korzyści wynikające ze statusu  Zarejestrowanego Agenta. Wystarczy podpisać umowę o współpracy dotyczącej bezpiecznego łańcucha dostaw, a wypełnieniem wszystkich niezbędnych formalności, które je gwarantują, zajmie się Avsec Cargo.

 

Co zyska Twoja firma, decydując się na usługę Avsec Control?

 

Na podstawie podpisanej umowy o współpracy Avsec Cargo będzie sprawował nadzór nad personelem przewożącym ładunki lotnicze. W ramach takiego nadzoru odbędzie się sprawdzenie przeszłości pracowników zgodnie z pkt 11.1.3 lit. b Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) Nr 2015/1998 z dnia 5 listopada 2015 r., które określa szczegółowe środki bezpieczeństwa w celu przestrzegania podstawowych norm ochrony lotnictwa cywilnego.

 

Po spełnieniu wszystkich niezbędnych wymogów pracownicy odpowiadający za transport ładunków lotniczych otrzymają kartę identyfikacyjną świadczącą o współpracy z Zarejestrowanym Agentem Avsec Cargo i będą mogli korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie z niej wynikają.